Πέμπτη σερί νίκη με VAR και Κούρτιτς πρωταγωνιστές – Taklin.gr

Ειδήσεις

Δυσκολεύτηκε αλλά πήρε το 5ο συνεχόμενο τρίποντο στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ που νίκησε 3-0 τον ΟΦΗ στην Τούμπα, σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία για τον τρόπο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αφού το 0-1 υπέρ τους με τον Τσιλιανίδη έγινε 1-0 κατά τους με πέναλτι του Κούρτιτς (54′) που υποδείχθηκε μέσω VAR στην αρχή της φάσης! Ο Σλοβένος στο 76’διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Σφιντέρφσκι στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό 3-0, αφού ο ΟΦΗ «κατέρρευσε» στο τελευταίο 20λεπτο.
Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυνατά το ματς με διάθεση να πιέσει ψηλά και με αυτόν τον τρόπο δημιούργησε και την πρώτη του ευκαιρία, αφού μόλις στο 7ο λεπτό ο Αουγκούστο αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ μετά από κλέψιμο και πάσα του Άκπομ. Στο 11′ ο Τσιλιανίδης σε πανομοιότυπη φάση έχασε τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ, αλλά μετά από…